Rybářský dům ČRS Roudno

Úterý 5.Říjen 2010

V obci Roudno v blízkosti přehradní nádrže Slezská Harta provozuje ČRS, Územní výbor pro Severní Moravu a Slezsko, ubytovací zařízení nejen pro rybáře. K sezónnímu ubytování slouží celkem 40 lůžek ve dvou až čtyřlůžkových pokojích v budově a čtyřlůžkové chatky. Areál lze využít k pobytu ve vlastním stanu nebo karavanu. Rybářský dům leží na úpatí nejvyšší Moravské sopky Velký Roudný ve vzdálenosti 1 km od přehradní nádrže. Okolí přehrady Slezská Harta nabízí řadu historických památek, krásnou přírodu, bohaté možnosti turistiky, cykloturistiky a houbaření. Přehrada je bohatě zarybněným rybářským revírem a rozvíjející se rekreační oblastí.

Hosté rybářského domu mohou využívat kuchyňky na přípravu jednoduchých pokrmů, televizní místnost, dětský bazén, ohniště, zpracovnu a mrazničky na úlovky i půjčovnu loděk. Stravovaní vlastní, nebo formou objednávek v bufetu. Parkování vozidel v uzavřeném areálu. Pokoje i chatky jsou vybaveny chladničkou, v chatkách je k dispozici vařič a sada nádobí.

Rybářský dům ČRS poskytuje levné ubytování také pro zimní rekreaci a lyžování.
Lyžařský areál Malá Morávka a Karlov je vzdálený 30 km, Praděd 40 km.

Skupiny nad 15 osob mají možnost slevy a současně i polopenze.
Objednávky na tel.: +420 554 776 059 nebo mobil: +420 607 773 542.

Obecné podmínky pro půjčování loděk

Půjčování loděk a příslušného zařízení se řídí platným provozním řádem a ceníkem schváleným VÚS ČRS Ostrava.

Loďky se půjčuji na 1/2 dne (8 hod.), 1 den, 1 týden.

Doba půjčování je v květnu a říjnu 6:00 až 22:00 hodin, v červnu až září 5:00 až 23:00 hodin.

V případě zájmu o zapůjčení loďky před 5:00 hodinou, převezme si zájemce loď o den dříve po telefonické domluvě v době od 22 do 23 hodin. Zapůjčení loďky lze dohodnout a uhradit na Rybářském domě v Roudně se správcem tel.: +420 554 776 059 nebo mobil: +420 607 773 542, případně s pověřeným pracovníkem půjčovny.

V kategorii Rybolov, Ubytování • Tagy: , Nahoru

2 Komentářů k “Rybářský dům ČRS Roudno”

Comment od Johanes
Datum 27.1.2011 at 20:52

Pořídili jste pro rybáře milovníky Slezské Harty účast na jejich vebových stránkách.Ale jak je vidět,je zde jen to nejnutnější a nic více.Doufám,že webmaster ještě žije.
Ale přesto jeden dotaz.Jak chcete do budoucna řešit dojezdnost na Slezskou Hartu.V současné době se pro to nekoná téměř nic.jednotlivé obce uzavřely kdejakou příjezdovou komunikaci,jen aby rybařům znemožnily co možno nejvíc rybářský život.Jinak se to snad nedá nazvat.Každý si stanovil mýtné a místa prodeje povolenek k vjezdu,ale už méně se dívali na praktičnost proveden.Ne všichni jezdí rybařit ala turistická rybařina s celou rodinou včetně babičky.Jsou také rybáři,kteří si rádi zajedou v jednotlivých dnech či půldnech zarybařit a nejsou z Bruntálu,Rázové a pod.Nebylo by od věci,kdyby se povolenky k vjezdu do zákazů daly koupit i jiným způsobem nebo na jiných místech buď s celodenním nebo jiným vhodnějším způsobem než na úřadech obcí a měst s omezenou úřední dobou pro veřejnost.Z dnešní výbavou pro lov na kapry jít nějaké 2 km na stanoviště pěšky si dost dobře nedovedu představit.Mnozí ani neznají místa možného zakoupení povolení na př.v případě Č.lesy ¨řed.Hr.Králové a pod.Co vy na to.Dá se taková věc úspěšně domyslet a vyjít rybářům vstříc.Nebo to necháme na různých porušovaních zákazů a nelegálních vjezdech a postízích ze strany PČR či jiných kontrolních orgánů.Když to jde zařídit jinde,proč ne v revíru Slezské Harty.

Comment od Petr
Datum 8.7.2018 at 23:43

Bohuzel, ryb.dum je v roce 2018 mimo provoz. Dekuji.

Komentáře